Budowę ratusza rozpoczęto w 1615 roku, a swoją funkcję pełni do dzisiaj. W czasach II wojny światowej, został kompletnie zniszczony i przeznaczony do ponownej odbudowy. Po starej fasadzie pozostała jedynie pamiątka w postaci gotyckiej płaskorzeźby, która była herbem miasta. Wizerunek dwugłowego orła ma symbolizować wolne miasto. Ratusz mogą zwiedzać turyści. Poznamy historię miasta i dziejów Augsburga, a ponadto jest osobna sala pamięci, przeznaczona dla osób poległych w walce oraz Żydów wywiezionych do obozów śmierci. Obok ratusza znajduje się Perlach Tower, który z początku miał być wieżą strażniczą, a obecnie stanowi część zespołu z ratuszem.
Poznaj historię ojca Wolfganga Amadeusa Mozarta!
Muzeum znajduje się w zabytkowej dzielnicy Augsburga w Fuggerei, to tu urodził się ojciec wielkiego kompozytora- Leopold Mozart. Eksponaty obejmują listy, książki oraz oryginalne partytury muzyczne, a także opowieść o życiu Mozartów. Jeśli będziecie mięli okazję być tutaj na przełomie sierpnia i września to załapiecie się na dwutygodniowe wydarzenie, na którym odbywają się występy poświęcone Mozartowi, zwane Niemieckim Festiwalem Mozartowskim. Dorośli za bilet zapłacą 6 euro, natomiast dzieci do lat 10 mogą obejrzeć ekspozycję bezpłatnie. Czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10-17. W poniedziałki gmach jest nieczynny.
Idź na spacer historycznymi uliczkami Maximilianstrasse!
Ulica leżąca w samym centrum Augsburga niegdyś łącząca Niemcy z Włochami. Historyczna ulica sięga czasu XV w.p.n.e i przebiegała tu rzymska droga, która stała się najważniejszym szlakiem tamtego okresu aż do średniowiecza. Aktualnie jest to świetne miejsce na zrobienie zakupów oraz wybrania się do restauracji. Jednak, gdy zapada zmrok, a sklepy oraz kawiarnie się zamykają, ludzie wyruszają na imprezy, których tutaj nie brakuje.
Odetchnij od miejskiego zgiełku w Botanischer Garten Augsburg!
25- hektarowy ogród botaniczny to idealny pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Kompleks posiada tematyczne ogrody takie jak: ogród japoński, ogród różany, ogród ziołowy czy ogród rzymski. Wybudowany został w 1936 roku i posiada 3000 gatunków roślin. Bardzo żałuję, że nie mam stąd zdjęć, więc posiłkuje się zasobem z internetu. Dorośli za wstęp zapłacą 3,5 euro, natomiast dzieci 3 euro. Ogród botaniczny otwarty jest codziennie od godziny 10;00 do 19;30.
Przejedź się zabytkową lokomotywą w Augsburg Railway Park!
To popularny kompleks posiadający pociągi parowe i kolejowe, na swoim stanie ma 29 lokomotyw z całej Europy. Park oferuje przejażdżkę zabytkowym pociągiem po trzech specjalnie przygotowanych trasach. W muzeum odbywają się także specjalne imprezy tematyczne skupiające się na kraju pochodzenia jednego z jego silników, a także regularne koncerty jazzowe w okresie letnim. Oprócz parowozowni znajdują się tu także trzy zabytkowe hale parowozów z atmosferą warsztatową oraz historyczna kuźnia.
Udaj się w przygodę szlakiem Romantische Straße!
Szlak który wytyczono w latach 50. ubiegłego wieku. Miał on łączyć największe atrakcje leżące wzdłuż jednego z najstarszych szlaków handlowych Europy. Trasa ma długość ok. 350 km i łączy miasta Würzburg w Bawarii i Füssen w Badenii-Wirtembergii. Po drodze czekają na nas malownicze krajobrazy, perełki architektoniczne, zamki i wiele, wiele innych. W trasie odwiedzimy 30 różnych miejscowości, a przy drodze są liczne hotele i pensjonaty. Mi udało się odwiedzić tylko 5 miejsc z trasy. Szlak stał się inspiracją dla wielu tras turystycznych w innych krajach jak na przykład w Brazylii czy Japonii.


Obrzeża Augsburga, czyli spacer po mieście Landsberg am Lech!
Stare miasto w Landsberg am Lech jest dobrze zachowane i posiada wiele zabytków architektury, które warto zobaczyć. Najcenniejszym jest Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, który posiada barokowe wnętrza. Sama miejscowość ma około 27 tysięcy mieszkańców. Z Augsburga dojedziemy tu samochodem w 40 minut, kursują tędy także pociągi co kilkanaście minut. Miasto organizuje regularne wycieczki po mieście, gdzie zostaniemy oprowadzeni po najpiękniejszych zakątkach tego miejsca. Koszt takiej wycieczki dla dorosłych to 5 euro, a dla dzieci 2 euro.
Obcowanie z przyrodą, czyli bliski kontakt ze zwierzętami w Lechpark Pössinger Au!
Park w Landsbergu, w którym możemy obcować z dziką przyrodą. Obszar leśny znajduje się na południe od miasta przy brzegu rzeki Lech. Tutaj mamy styczność z danielami, które możemy nakarmić, wybiegi dla dzików, place zabaw dla najmłodszych oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Jest to idealne miejsce na spacer z rodziną, a przy okazji możemy podziwiać piękno natury i odkryć nowe miejsca, takie jak zbiorniki z turkusową wodą. Wstęp do parku jest bezpłatny.
Mroczna historia Landsberga- Justizvollzugsanstalt Landsberg
Więzienie, w którym przebywał Hitler zbudowano w 1910 roku. Był on najbardziej znanym więźniem, którego zamknięto za zdradę stanu poprzez zorganizowanie puczu monachijskiego. Tutaj powstała jego książka Mein Kampf. Obecnie nadal funkcjonuje jako zakład karny.
Wyrusz w drogę do Schwangau na zamek Neuschwanstein!
Od Landsberga dzieli nas jedna godzina samochodem, aby być w Alpach. Tutaj czeka na nas zamek Neuschwanstein- jeden z najsłynniejszych zamków w Niemczech. Wybudowany został w 1869 roku na polecenie bawarskiego króla Ludwika II. Zamek, jest symbolem tragicznej historii, jak i romantycznej architektury.
Zamek łączy się z historią ucieczki króla Ludwika II, którego nazwano Łabędziem czy też Szalonym, w świat legend i mitów. Ucieczka była spowodowana trudnościami politycznymi, wynikającymi z wojen prusko-austriackich czy tez francusko-pruskiej. Kolejnym powodem były pogłoski o jego homoseksualiźmie. Uznano, go za niepoczytalnego i pozbawiono tronu
Nazwę zamku dosłownie można tłumaczyć, jako Nowy Kamienny Łabędź. Sam zamek wzorowany jest na zamku Wartburg, jak i legendach o rycerzach Okrągłego Stołu i legendach i Królu Arturze. Zamek też stał się pierwowzorem do Disneyowskiego zamku Śpiącej Królewny. Niedaleko znajduje się jeszcze jeden, choć mniej znany zamek Hohendchwangau.
Co zjeść na Bawarii?
Kuchnia niemiecka kojarzy mi się z różnorodnością potraw, które są dobre, tłuste i podawane z piwem. Istnieje w Niemczech wiele potraw regionalnych, z których niektóre stały się symbolami całego kraju. Zwyczaje kulinarne różnią się od siebie w zależności od regionu.
👉 Käsespätzle
Zacznę od tego dania, którego tam próbowałam i bardzo mi zasmakowało. Szczerze mówiąc nawet nie mam pojęcia czy pochodzi to z typowo niemieckiej kuchni, ale postanowiłam się podzielić. Są to małe kluseczki- szpecle z serem, a na wierzchu posypana jest prażona cebulka.
👉 Currywurst
To bardzo popularna potrawa, a szczególnie w rejonach Berlina, jednak tutaj też są miejsca oferujące ten przysmak. Jest to klasyk tego państwa należący do fast foodów. Zwykle podawana na gorąco grillowana kiełbasa wieprzowa posypana duża ilością przyprawy curry i polana specjalnym sosem, którego bazą jest koncentrat pomidorowy. W „najtańszym” wydaniu Currywurst podawane jest ze zwykłym ketchupem. Danie to jest zwykle spożywane z bułką lub frytkami.
👉 Frankfurterki
Frankfurterki to chyba najbardziej znane specjały z Frankfurtu, znane również pod tą nazwą w wielu zakątkach świata. Produkuje się je z wieprzowiny i mają specyficzny aromat. Najczęściej podawane są z czarnym chlebem lub sałatką ziemniaczaną (Kartoffelsalat).
Zawsze chciałem odwiedzić Bawarię, ale nie było mi dane. Po tym co widzę oby jak najszybciej mi się udało :)
OdpowiedzUsuńPrzepiękna fotorelacja! najbardziej podobają mi się zdjęcia jedzenia ;)
OdpowiedzUsuńFajnie się czyta,dużo ciekawych informacji ;) zdjęcia bardzo mnie zachęciły do odwiedzenia tego uroczego miejsca ;)
OdpowiedzUsuńJest tam co zwiedzać. Super relacja.
OdpowiedzUsuńByłam w Niemczech, ale baaardzo dawno temu i od jakiegoś czasu planuję tam wrócić i zwiedzić tak porządnie 😀 Bardzo mnie zaciekawił Mozarthaus i bardzo chętnie bym odwiedziła to miejsce! Muszę zapisać, żeby nie zapomnieć! 😉
OdpowiedzUsuńDo Niemiec jeżdżę co roku, jednak jeżdżę na północ niż na południe tego kraju. ;) Piękne widoki i piękne miasto z miłą chęcią w przyszłości odwiedzę to miasto ;)
OdpowiedzUsuńLandsberg to także stara nazwa mojego polskiego miasta (Gorzów Wielkopolski). Dziś mieszkam w Crossen w Turyngii, stare miasteczko gdzie zamek budowali Polacy :) Nie mogłam przejść obojętne obok tego wpisu :)
OdpowiedzUsuńZapraszam do siebie.
Wow! Jak tu jest pięknie!!!
OdpowiedzUsuńŚwietny masz blog ☺️ A artykuł mega przydatny.
Pozdrawiam 😀
Od 9 roku życia mieszkam w Niemczech na Bawarii. Bawaria jest piękna i oferuje wieeele atrakcji. Ciekawy artykuł.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam Weronika S.
pasjeweroniki.blogspot.com
Mniam mniam, zjadłabym te potrawy. Ja byłam we Frankfurcie nad Odrą na jarmarku bozonarodzeniowym i bardzo mi się podobało.
OdpowiedzUsuńChciałabym odwiedzić ten Lechpark <3
Ten komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńSuper! Przecudne zdjęcia, pozdrawiam serdecznie <3
OdpowiedzUsuńhttps://julialukasikblog.blogspot.com/
Miejsce piękne i zawsze chciałem tam pojechać nawet w drodze do Francji, niestety plany zawsze gdzieś się rozeszły.
OdpowiedzUsuńW Niemczech byłam ale w Ausburgu jeszcze nie miałam okazji. Wygląda na bardzo piękne miasto. Mam nadzieję że kiedyś się tam wybiorę:)
OdpowiedzUsuńBardzo wyczerpujęcy wpis! Z chęcią odwiedzę kiedyś Bawarię, bo to co widzę jest zachęcające :)
OdpowiedzUsuń